Žebříček nejoblíbenějších epilátorů

Pravidelné holení těla je záležitostí stále více lidí. Za nejúčinnějšího pomocníka je v tomto boji považován epilátor. Zbaví vás chloupků na dlouhou dobu a vy si tak hladkou kůži užijete déle. Pokud o nákupu nového epilátoru uvažujete, sestavili jsme pro vás seznam informací, které byste před nákupem měli vědět. 

Druhy epilátorů

Existují hned dva druhy epilátorů na tělo a liší se především tím, jakým způsobem vás zbavují chloupků.

Klasický epilátor

Tento typ patří mezi stále nejpoužívanější a zároveň mezi cenově nejpříjemnější. Ale musíte počítat s jistým nepohodlím a bolestí. Chloupky jsou totiž odstraňovány mechanicky – pomocí vestavěných disků, nebo pinzet. Tyto epilátory chloupky popadnou a vytrhnou i s cibulkami.

IPL epilátor

IPL epilátory poskytují mnohem větší pohodlí. A zároveň jsou velmi šetrné ke kůži. Využívají metody fotoepilace, což znamená, že pomocí pulzního světla naruší a později úplně rozpustí strukturu chloupku. Na daném místě tedy chloupek velmi dlouho neporoste a kůže zůstane dokonale hladká. U IPL epilátorů je dobré si ale uvědomit, že některé části kůže jsou na ně příliš citlivé. Vyhněte se proto epilaci v oblasti lícních kostí, tváří a krku. A vzhledem k teplu, které produkují se nehodí k použití v oblasti silikonových implantátů

Důležité parametry ke zvážení

Napájení

Na trhu seženete epilátory se 3 druhy napájení – prostřednictvím akumulátoru, ze sítě nebo kombinací sítě a akumulátoru. Větší mobility dosáhnete vždy s akumulátorovými epilátory. Je však dobré si pohlídat, jak dlouho vydrží baterie na jedno nabití. Tento údaj se zpravidla uvádí v minutách – vydrží zpravidla mezi 25 – 60 minutami. 

Voděodolnost

Pokud chcete mít možnost holit se ve sprše, najděte si takové epilátory, které mají označení Wet&Dry. Jedná se totiž o akumulátorovou verzi, která je vyrobena ve voděodolném provedení. Důležité je nikdy nepoužívat ve sprše epilátory, které jsou napájeny ze sítě!

Funkce

Při nákupu epilátoru se nezapomeňte podívat na to, jaké funkce navíc má. Ty vám zpravidla ulehčí práci s ním. Některé modely jsou tak vybaveny např. protiskluzovou rukojetí, výkyvnou hlavou nebo třeba integrovaným osvětlením. Poslední zmíněné vám pomůže nepřehlédnout jediný chloupek. Některé přístroje mají zabudovaný masážní systém, který stimuluje pokožku a zredukuje pocit tahání.

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

Philips Lumea Series 9000 BRI958/00 recenze

Braun Silk-expert Pro IPL PL 5117 recenze

Braun Silk-épil 9 Flex 9002 recenze

Concept IL3020 recenze

Braun Silk-épil 9-890 SensoSmart recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

5. 8. 2022