Žebříček nejoblíbenějších mixérů

Ruční mixér je výbornou alternativou k drahým kuchyňským robotům. Připravíte s ním vše, co s robotem – těsta, omáčky i polévky. Jak ale vybrat kvalitní mixér? Při nákupu se zaměřte na výkon zařízení, počet rychlostí a doplňkovou výbavu. Vše si článku vysvětlíme podrobněji.

Výkon

Výkon je nejdůležitější parametr a vždy se na něj při výběru mixéru zaměřte jako první. Princip je jednoduchý – čím vyšší výkon, tím lepší. Lépe a rychleji vše rozmixujete, a to aniž by se mixér zasekával nebo přehříval. Optimální hodnota je mezi 300 a 500 W. Nikdy nekupujte zařízení s výkonem nižším, než je dolní hranice tohoto rozmezí.

Rychlost

Při nákupu zkontrolujte také to, jakou rychlost dokáže mixér vyvinout. Zpravidla mívají několik rychlostních stupňů. Mixér by jich měl mít alespoň 5, ale najdete modely, které jich budou mít až 9. Čím více jich bude mít, tím spíš si poradí i s velmi tuhými těsty nebo tvrdými ingrediencemi. Např. pokud plánujete připravovat chlebové těsto, budete potřebovat opravdu výkonný mixér, který zvládne i vyšší rychlosti.

Doplňková výbava

Důležité je zjistit také to, co má mixér za doplňkovou výbavu. Některé modely mají jen základní výbavu, to znamená pouze šlehací nástavce. Seženete ale takové, které mají otočnou mísu, mixovací špičku a další. Při výběru doplňků se vždy řiďte tím, co od mixéru očekáváte. Se správnou výbavou zvládne nejen mixovat a šlehat, ale také namlít maso, připravit polévku a omáčku nebo dokonce vytvořit smoothie.

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

Bosch ErgoMixx MFQ36440 recenze

Bosch ErgoMixx MFQ36400 recenze

ETA 0051 90000 recenze

Bosch MFQ 4080 recenze

Hyundai HM 706 recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

17. 8. 2022