Žebříček nejoblíbenějších rychlovarných konvic

Rychlovarná konvice je základem každé domácnosti. Je navíc pravděpodobné, že ji nevyužíváte pouze jednou denně, ale hned několikrát. Připravili jsme si proto článek plný užitečných tipů, jak novou konvici vybrat a na závěr jsme přidali žebříček nejoblíbenějších modelů.

Jak tedy poznat dobrou rychlovarnou konvici? Především musí být vyrobena z kvalitního a bezpečného materiálu, který neovlivní chuť ani vůni vody. Dále by měla mít dostatečnou kapacitu, která záleží na vašich preferencích a slušný výkon. Bez něj se doba vaření vody může protáhnout a označení rychlovarný tak nemusí odpovídat. Podstatný je také typ vestavěného topného tělesa a užitečné je ohlídat si, jaké má konvice doplňkové funkce. Všechny vyjmenované parametry si představíme detailněji.

Materiál

Vodou z rychlovarné konvice si nejčastěji zaléváme kávu nebo čaj. Materiál, ze kterého bude, je proto zásadní. Musí být totiž zdraví nezávadné. Z nevhodného materiálu by se mohly do vody uvolňovat škodlivé látky.

Kvalitní a běžně využívaným materiálem na výrobu rychlovarných konvic je nerezová ocel. Ta je odolná proti korozi, vydrží ve stejném stavu mnoho let a navíc i dobře vypadá. Modely z oceli jsou nejen kvalitní, ale seženete je za přijatelnou cenu. Podobně „zdravou” volbou je rychlovarná konvice ze skla. To je vyrobeno tak, aby se při vysokých teplotách nepoškodilo. I tyto konvice tedy vydrží dlouhé roky. Dalším kvalitním materiálem, ze kterého se konvice vyrábějí, je keramika. Ta podobně jako předchozí nijak neovlivní chuť ani vůni vody. Takové modely jsou tedy naprosto bezpečné. Jediné, na co si dejte pozor, je, že keramika se celkem lehce poškodí. S takovou konvicí tedy zacházejte opatrně.

Kapacita

Kapacita konvice by se měla odvíjet od toho, kolik lidí ji bude používat. Čím více jich bude, tím je lepší zvolit větší konvici. Pro všechny to bude pohodlnější. V současné době mají největší modely kapacitu až 2 litry.

Výkon

Výkon je velmi důležitým parametrem. Kvalitní konvice by měla vodu uvařit rychle, i když bude plná. Nejlepší volbou bude model s výkonem okolo 2 000 W.

Typ ohřívače

Nejdůležitějším prvkem konvice je její ohřívač. Existují dva typy: spirálový a deskový. Konvice se spirálovým ohřívačem jsou levnější a velmi populární. Nevýhodou je, že převaření vody trvá déle a ohřívač je náchylný na usazování vodního kamene. Naopak deskový ohřívač je sice dražší, ale celkově lépe chráněn proti vodnímu kameni. Čištění konvice je tak rychlejší a lehčí.

Doplňkové funkce

Doplňkové funkce neovlivňují přímo kvalitu uvařené vody, ale spíše ulehčují manipulaci s konvicí a dělají ji bezpečnější. Rychlovarné konvice mohou mít následující funkce navíc: ochranu proti přehřátí, protiskluzovou rukojeť, regulaci teploty, osvětlený vnitřek, udržování teploty, LCD/ LED displej a další. 

Nejlepší modely dle recenzí uživatelů

Sencor SWK 2080 recenze

Electrolux EEWA 7700 recenze

Concept RK 4030 recenze

Xiaomi Mi Smart Pro recenze

Lauben Electric Kettle EK17WS recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

26. 9. 2022