Zvolte vhodnou síť proti hmyzu

,

Jarní dny přináší spolu se vzrůstající intenzitou slunce a teplot do našich domovů také nepříjemný hmyz, jako jsou mouchy, komáři, vosy apod. Vysoké teploty a světlo v domě, hmyz přitahuje. Sítě proti hmyzu jsou skvělým způsobem, jak udržet nežádoucí hmyz mimo váš domov. Oceníte je především v jarních a letních měsících, kdy je hmyz zdaleka nejaktivnější.

Jak vybrat tu správnou síť proti hmyzu?

Existuje mnoho variant ochranných sítí proti hmyzu, které se od sebe liší cenou, montáží, provedením, rozměry, ale i barvou a volbou materiálu.
Při výběru sítí proti hmyzu se setkáte se sítí na suchý zip, pevnou sítí, posuvnou sítí, okenní i dveřní rolovací sítí, plisou sítí. Sítě proti hmyzu jsou vhodné pro plastová, dřevěná i hliníková okna. Je vhodné je umístit na ta okna nebo dveře, která jsou často využívána a která necháváte často otevřená.

Sítě na suchý zip

Nejrychlejším řešením jsou sítě upevněné na suchý zip, který se lepí na rám okna. Lze je pořídit v rozměrech metr x metr, největší pak 1,00 x 1,50m. Po sezóně se dá suchý zip snadno odstranit, nezanechává zbytky lepidla na rámech, poté stačí síť vymáchat ve vlažné vodě, usušit a uchovat na další sezónu.
Set Standard je určený na stálo, řada Premium je určena na opakované použití, obsahuje praktickou přítlačnou špachtli a řezací nožík pro snadné odříznutí přebytečné síťoviny či upravení správného rozměru sítě pro menší okna.

V nabídce nalepovacích sítí proti hmyzu najdete i sítě speciálně pro střešní okna. Jsou vyrobeny z pružné síťoviny, která počítá s natažením, pokud je okno otevřené. Na rám se připevňuje pomocí rohových háčků, připevněných na zdi pomocí samolepících proužků, které se rovněž lehce beze stopy odstraní.

Sítě v otočném rámu

Tento typ sítí je pevně namontován do rámu oken či dveří. Má spoustu výhod a i přes snadnou instalaci dokonale splyne a těsní s rámem. Ovládají se magnetickým zavíráním směrem ven. Okenní typy pevných sítí mají síťovinu vyrobenou z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Montáž se provádí pomocí otočných háčků. Hliníkový rám je chráněn vypalovacím lakem, v rozích je spojen výstužnými plastovými prvky. Jsou vhodné pro často otevíraná okna i dveře. Jejich výhodou je i snadná výměna poškozené výplně.

Rolovací sítě

Rolovací sítě proti hmyzu vynikají velmi snadnou manipulací. Vyznačují se kazetou umístěnou v horizontální poloze v horní části rámu sítě, kde se síť navíjí. Navíjení sítě zajišťuje pružina uložená v hřídeli. To je velmi praktické například v zimě, kdy se síť nepoužívá. Je navinuta v horní části rámu, kde nikomu nepřekáží. Mohou být montované přímo na okno nebo na integrované prvky protisluneční ochrany jako jsou okenice, rolety a rafstory. Ve vytaženém stavu je síťovina jištěna v koncové dorazové liště háčky, nebo magnetickou gumou. Těsnění zajišťují kartáčky umístěné ve vodících lištách a v ukončovací lišt do roletových schránek. Síťovina je vyrobena z poplastovaného sklolaminátového vlákna.

Rolovací sítě do střešního okna

Sítě pro střešní okna se montují na ostění, manipulace s nimi je lehká a pohodlná a zvládne ji každý. Ve vytažené poloze je tato síť navinuta v horní hliníkové liště, která spolu s těsněním v dolní části, zabraňují vlétnutí hmyzu.

Samonavíjecí rolovací síť na dveře

Samonavíjecí rolovací síť na dveře najde své využití tam, kde není dostatek místa pro klasicky otevíratelnou dveřní síť. Síťovina se pohybuje ve vodících lištách směrem do boku, kde se navíjí do boxu. V případě odsazení sítě od výplně je možnost namontovat vynášecí profil. Rolovací dveřní síť se dodává s magnetickou lištou.

Posuvné sítě

Posuvné sítě proti hmyzu se vyznačují především velmi snadnou ovladatelností a tichým chodem. Posuvné křídlo tvoří rám z extrudovaného profilu, který je po celém obvodu opatřen těsnícím kartáčkem, zajišťuje maximální těsnící efekt. Díky integrovaným vodícím prvkům lze posuvné křídlo snadno demontovat bez použití nářadí. Tento typ sítí je vhodný pro francouzská okna a dveře teras. Speciální variantou jsou posuvné sítě montované do uzavřeného vodícího rámu.

Plisovaná síť

Plisované sítě představují revoluční pokrok v boji proti létajícímu hmyzu. V případě, že máte velké dveře na terasu nebo balkón a nemáte před dveřmi dostatek prostoru pro otevření klasické pantové sítě, je plisovaná síť ideální volba. Díky bezbariérovému přechodu, který je pouze 3 mm je vhodná i do prostorů, kde se pohybují malé děti, starší osoby, nebo lidé tělesné postižení. Hlavní výhodou plisovaných sítí je velmi snadná instalace a následná demontáž. Plisovaná síť je určená především pro montáž do ostění výklenků nebo přímo na rám okna. Plisovaná síťovina černé nebo šedé barvy zabezpečuje dostatečnou propustnost denního světla a je vyrobena z PVC s UV stabilní povrchovou úpravou. Plisované sítě proti hmyzu mají podstatný podíl na energetických úsporách a zvukové izolaci. Síťovina je napínána kevlarovými provázky, funguje také jako účinný filtr. Zachytává prach a pyl z venkovního prostředí čímž chrání zdraví uživatelů. V zimních měsících je možné jednoduchým způsobem síť demontovat a uskladnit. Plisovaná síť proti hmyzu se vyznačuje perfektním zpracováním a především unikátním mechanismem, který zabezpečuje u dveří chod sítě do strany, nebo u oken, v horizontální rovině. Všechny rámy jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku. Okenní plisované sítě mají užší hliníkové vodící profily než dveřní plisované sítě. Její hlavní výhodou oproti rolovacím sítím je přesné polohování.

Dovednosti

Zveřejněno

28. 4. 2020

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *