Jak připojit DualSense ovladač PS5 k PC

Ovladač DualSense určený ke konzoli PlayStation 5 je považován za jeden z nejlepších ovladačů vůbec. Není proto divu, že i lidé, kteří preferují hraní na stolním počítači nebo notebooku, by si ho rádi vyzkoušeli. Nabízí se proto otázky, je možné vůbec DualSense k počítači připojit a pokud ano, stojí to za to?

Ovladač DualSense se prodává společně s konzolí PS5, lze ho ale koupit i samostatně. A to dokonce v několika barevných provedení. Oproti ovladačům pro Xbox Series X/ S nebo Xbox One je DualSense asi o třetinu dražší. 

Připojení pomocí kabelu

Nejjednodušším propojením ovladače s počítačem je pomocí kabelu. Potřebujete na to standardní kabel USB-C. Samozřejmě ale počítejte s tím, že vás kabel bude omezovat v pohybu.

Připojení přes Bluetooth

Proces párování probíhá stejně jako u jiných zařízení. Nejprve se ujistěte, že je ovladač nabitý. Poté ho zapněte pomocí tlačítka s logem PlayStationu. To držte zmáčknuté do té doby, než se LED kolem dotykového panelu nerozbliká. To znamená, že ovladač hledá konzoli nebo počítač, ke které by se připojil. V tuto chvíli uvidíte ovladač v nabídce dostupných bezdrátových zařízení na počítači. Stačí už kliknout na název ovladače a zařízení se propojí. 

Jestliže váš stolní počítač nemá zabudovaný Bluetooth, stačí si koupit jednoduchý přijímač. Ten spojte s počítačem pomocí USB portu. 

Kompatibilita ovladače s PC hrami

Poslední otázkou je, zda se vyplatí DualSense k počítači připojovat. Bude vůbec fungovat? Naneštěstí je kompatibilita bez dodatečného softwaru omezená. Ovladač vám tedy nemusí fungovat dobře na všech hrách. Plnou podporu ale poskytuje Steam. Ten dokáže ovladač automaticky detekovat a nakonfigurovat tak, aby fungoval v každé hře. Alternativou ke Steamu je bezplatný software DS4Windows. Ten ovladač nakalibruje. Jediné na co nezapomeňte, je, že během hraní musí tento software běžet na pozadí.  

Dovednosti

Zveřejněno

19. 4. 2024