Pořídit pračku se sušičkou dohromady nebo zvlášť?

Možná uvažujete o nákupu nové pračky. V souvislosti s tím, jste už také slyšeli o možnosti pořídit si pračku v kombinaci se sušičkou. V dnešním článku si ukážeme to, jestli se vyplatí koupit si tento kombinovaný spotřebič, nebo jestli je lepší zainvestovat do zařízení dvou – tedy do pračky a sušičky.

Obě varianty mají své přednosti i nevýhody. Vždy záleží na tom, co od spotřebiče očekáváte a kolik místa na něj máte.

Pračka v kombinaci se sušičkou má tu velkou výhodu, že jde jen o jedno zařízení. Zabere vám v koupelně (nebo kdekoliv jinde) jenom málo místa. Také nebudete muset prádlo přenášet z místa na místo. Nevýhodou je, že tato pračka vypere najednou mnohem větší množství prádla, než ho zvládne usušit. To znamená, že pokud buben prádlem naplníte úplně, na sušení budete muset část vyndat. Podstatné je také hledisko pořizovací ceny. Tzv. 2v1 je cenově mnohem příznivější.

Jestliže máte koupelnu, do které se vám vejdou dvě zařízení – tedy pračka a sušička zvlášť – rozhodně o volbě této varianty zauvažujte. Vyplatí se to především početným domácnostem nebo rodinám s dětmi. Tedy tam, kde se bude prát velké množství prádla často. S dvěma spotřebiči vám všechno půjde rychleji.

Nejlepší modely praček se sušičkou dle recenzí uživatelů

HOOVER H3DS4464TAME/2-S recenze

Candy CSWS 4852DWE/1-S recenze

Electrolux EW7W447W recenze

LG F2DV5S8S1 recenze

Haier HWD80-B14979-S recenze

 

Dovednosti

Zveřejněno

28. 6. 2022